Wiele osób pyta mnie: Rafale, dlaczego tworzysz regularnie tego bloga i poświęcasz na niego swój prywatny czas? Wówczas moja odpowiedź jest krótka: Doszedłem do wniosku, iż w naszych szkołach podstawowych i średnich uczy się nas prawie wszystkiego (od budowy pierwotniaka do przebiegu Kongresu Wiedeńskiego), z wyjątkiem dwóch najistotniejszych przedmiotów, tj. podstaw prawa i finansów osobistych, które powinny być obowiązkowe. A to właśnie one będą miały w naszym życiu praktyczne znaczenie. Wielokrotnie bowiem spotykałem się w swojej pracy zawodowej z osobami, które nie miały nawet elementarnej wiedzy na temat tego, że np. jeśli podpisujesz umowę to powinieneś wcześniej ją przeczytać, bo zaciągasz wiążące Cię zobowiązanie albo że poręczyciel może odpowiadać swoim majątkiem za dług. Dlatego też moim celem poprzez tego bloga jest przedstawienie swoistego elementarza prawa dla każdego przeciętnego zjadacza chleba, czyli swoistego ABC prawa. W pewnym sensie chce zatem pełnić rolę edukatora, ponieważ szkoła nie przygotowała uczniów do dorosłego życia w tym aspekcie, więc muszę nadrobić te zaległości.

A co do mojej osoby, której nie chce specjalnie eksponować (bo to Ty, Drogi Czytelniku jesteś tu najważniejszy)  to powiem jedynie, że jestem wielkim pasjonatem podróży, miłośnikiem historii i sztuki, piewcą przyrody, poszukiwaczem przygód, fotografem, autorem artykułów, blogerem, mówcą inspiracyjnym z Klubu Toastmasters, a z zawodu adwokatem… Prowadzę także blog podróżniczy: Rafael del Viaje, czyli – w języku hiszpańskim – Rafał z Podróży – tutaj.

Odwiedziłem do tej pory trzydzieści kilka państw na czterech kontynentach, wykonałem kilkadziesiąt tysięcy zdjęć, wielokrotnie pisałem blogi i artykuły podróżnicze, a także pomogłem wielu osobom jako prawnik.

Copyright © 2019-2020 Rafał Ganowski