Przejdź do treści

70. Broń gotówki przed likwidacją – wywiad z Rafałem Ganowskim

Drodzy Czytelnicy,

w niedawno udzielonym wywiadzie dla kanału „Czy masz świadomość” prowadzonym przez redaktora Rafała Górskiego z Instytutu Spraw Obywatelskich poruszyliśmy sporo istotnych zagadnień dotyczących obrony gotówki przed likwidacją i wprowadzenia w to miejsce CBDC. Mówiliśmy między innymi o:

1. Dlaczego warto bronić gotówki przed likwidacją?

2. Komu zależy na likwidacji gotówki?

3. CBDC. Co każdy z nas powinien wiedzieć o centralnym pieniądzu banków centralnych?

4. O czym są moje książki? „Cash is freedom. Why is it worth paying cash and preventing cashless society?” „CBDC. Why is a digital currency with an expiry date a very dangerous solution?

5. Jak każdy z nas może bronić dziś gotówki przed likwidacją?


To różne tematy dotyczące gotówki, ale pojawiły się w naszej rozmowie ze względu na całkowicie nową sytuację, w której ostatnio żyjemy. Jeszcze kilka lat temu wszystko wydawało się proste – gotówka była podstawowym sposobem płatności, natomiast dodatkowo – obok niej – doszły nowe, nowoczesne metody płatności bankowej i elektronicznej. No właśnie, ale czy w ciągu ostatnich kilku lat nie zostały nam odgórnie narzucone zmiany, które wbrew naszej woli nie odbierają nam wolności? Na to pytanie również postarałem się udzielić wyczerpującej odpowiedzi w 117 odcinku podcastu pt. „Czy masz Świadomość”, który dostępny jest na aplikacjach podcastowych (np. Spotify), na Youtube i na stronie internetowej Instytutu Spraw Obywatelskich (tutaj). Czy to oznacza, że nie możemy już zatrzymać narzucanego nam odgórnie procesu likwidacji gotówki? Niekoniecznie, jeśli chcesz dowiedzieć się, co możesz zrobić aby do tego nie dopuścić to zapraszam Cię do wysłuchania tego wywiadu… 🙂

Jeżeli podoba Ci się idea niniejszego bloga to proszę o jego udostępnienie, polubienie lub skomentowanie – dzięki temu ma on szanse dotarcia do szerszego kręgu odbiorów, a być może wśród nich są osoby, które bardzo potrzebują zawartych w nim informacji. Polecam także zapisanie się na mojego Newslettera – wtedy nie umknie Ci żaden odcinek tego bloga, a także polubienie mnie na Facebook-u.

Copyright © 2022 Rafał Ganowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.